MAGNUM 500 WHEEL 1964-73 FORD MUSTANG 60-70 GALAXIE FAIRLANE FALCON 60-77 COMET 15in X 7in GLOSS BLACK INLAY (MAG15X7ALGL)
SKU:
MAG15X7ALGL
Fits Galaxie / Fairlane / Falcon / Maverick / Comet / Mustang / Cougar all with 5 × 4.5" bolt pattern.
This is a 15" × 7" Legendary Magnum 500 aluminum alloy wheel. Machined finish rim with gloss black inlays.
Backspacing: 4.25"
Bolt pattern: 5 × 4.5"